Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wolnym zatrzymał sklepowego złodzieja

Data publikacji 18.03.2024

Profesjonalizm, gotowość do reagowania na każde łamanie prawa, będąc nawet w czasie wolnym od służby, to cechy, które posiada nadkom. Krzysztof Kubacki, a swoją skuteczność udowodnił zatrzymując sklepowego złodzieja.

Nadkomisarz Krzysztof Kubacki, na co dzień Zastępca Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi, w czasie wolnym od służbowych obowiązków, 15 marca po godzinie 16.00 robił zakupy w jednym z łódzkich marketów. Nagle usłyszał jak kasjerka krzyczy do mężczyzny, który przekroczył linię kas i uciekał z nieopłaconym towarem. Policjant natychmiast zareagował, ruszając za złodziejem w pościg. Amator artykułów spożywczych wybiegł ze sklepu, kierując się w osiedlowe uliczki. Funkcjonariusz nie pozwolił mu odbiec daleko, po kilkudziesięciu metrach ujął uciekiniera przy jednym z bloków mieszkalnych. Zatrzymany sprawca, widząc, że nie ma szans na ucieczkę i za chwilę odpowie za swoje zachowanie, zachowywał się agresywnie, szarpał się, próbując wyrwać. Jego próby spełzły na niczym, został obezwładniony przez funkcjonariusza.

Nadkom. Kubacki zadzwonił na numer alarmowy, wzywając policyjny patrol, któremu po kilku minutach przekazał amatora cudzego mienia. Dzięki profesjonalnemu działaniu funkcjonariusza konwojówki skradzione artykuły spożywcze i alkohol wróciły na sklepową półkę, a 24-latek wkrótce odpowie za swoje czyny.

To kolejna sytuacja, w której policjant jest gotowy działać poza godzinami służby, reagując na  każde naruszenie prawa, dbając o bezpieczeństwo obywateli.

(KWP w Łodzi / kc)

Powrót na górę strony