Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził 19 samochodów – został zatrzymany

Data publikacji 18.03.2024

Policjantki z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymały 23-latka, który w nocy z soboty na niedzielę dewastował zaparkowane samochody. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Teraz odpowie za kolejne przestępstwa, gdyż jak ustalili policjanci uszkodził 19 pojazdów.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Komisariatu w Swarzędzu otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Kaczorowskiego nieznany mężczyzna dewastuje zaparkowane samochody. Pod wskazany adres natychmiast został skierowany patrol. Na miejscu policjantki zastały młodego mężczyznę, który chodził po ulicy z drewnianą pałką w ręce. Kiedy mężczyzna zobaczył policjantki natychmiast ruszył w ich kierunku.

Z uwagi na fakt, że agresor nie reagował na wydawane polecenia jednak z policjantek oddała starzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku. Wtedy mężczyzna zaczął uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany.

Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, poszukiwany listem gończym w związku z zaległą karą prawie 2 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na irracjonalne zachowanie od mężczyzny została pobrana krew do badań.

Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna uszkodził ok. 20 samochodów. Teraz śledczy ze Swarzędza docierają do pokrzywdzonych właścicieli samochodów i ustalają wartość strat, jakie swoim zachowaniem spowodował 23-latek.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymany usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / kc)

Powrót na górę strony