Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze narkotyków w areszcie

Data publikacji 10.07.2008

W ręce policjantów z CBŚ wpadło 3 członków zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanych o handel narkotykami. Jak wynika z ustaleń śledczych, przestępcy organizowali transporty środków odurzających z Warszawy do Łodzi. Przywiezione tu narkotyki trafiały do pubów, klubów i dyskotek. Śledczy szacują, że w czasie 6-miesięcznej działalności mężczyźni wprowadzili na rynek 19 kg amfetaminy i 5 tys. tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości 120 tys. złotych.

Nad tą sprawą policjanci z Centralnego Biura Śledczego zajmujący się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej pracowali od kilku miesięcy. Z ich ustaleń wynikało, że 30-letni łodzianin ps. "Felek", przebywając w zakładzie karnym na południu Polski, nawiązał kontakty z przedstawicielami warszawskich grup przestępczych. Wśród nich prym wiódł 34-letni mieszkaniec Włocławka. W maju ubiegłego roku łodzianin opuścił więzienie w związku z przerwą w odbywaniu kary. Na wolności odnowił przyjaźń "spod celi". Za pośrednictwem 34-latka dotarł do warszawskich handlarzy narkotyków. Następnie organizował transporty środków odurzających do Łodzi. Przywiezione tu narkotyki – amfetamina i tabletki ekstazy - "Felek”"przekazywał 19-letniemu mieszkańcowi Łodzi. Ten następnie rozprowadzał je w klubach, pubach i dyskotekach na terenie miasta. Przestępczy proceder trwał pół roku. W tym czasie przez ręce dilerów przeszło ponad 19 kg amfetaminy i 5 tys. tabletek ekstazy. Biznes zakończył się wraz z powrotem 30-letniego „Felka” do zakładu karnego, gdzie stawił się kończąc przerwę w odbywaniu kary.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili personalia i kontakty handlarzy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów 34-letniemu mieszkańcowi Włocławka i 19-letniemu dilerowi z Łodzi. Zarzuty usłyszał także 30-letni osadzony już wcześniej „Felek”. Mężczyźni odpowiedzą teraz za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i dystrybucję znacznych ilości środków odurzających. Wobec 30 i 34-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 19-latek trafił pod dozór policyjny.
Powrót na górę strony