Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca z Amerykanami

Data publikacji 10.07.2008

Szefowie policji miejskiej i powiatowej ze stanu Teksas, USA spotkali się z komendantem głównym Policji nadinsp. Andrzejem Matejukiem Goście zapoznali się z zasadami funkcjonowania Systemu Informacyjnego Schengen, odwiedzili biuro Sirene i wydział daktyloskopii centralnego laboratorium kryminalistycznego KGP.

W ramach współpracy i wymiany szkoleniowej między polską Policją a uczelnią „Sam Houston State University” Huntsville w Teksasie goście z USA podczas blisko dwutygodniowego pobytu w naszym kraju zapoznają się z funkcjonowaniem polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości. Odwiedzą m.in. komendę stołeczną Policji w Warszawie, komendę wojewódzką Policji w Krakowie, komendy powiatowe, rejonowe i komisariaty Policji, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zakład kynologii Policyjnej w Sułkowicach, sąd rejonowy, areszt śledczy i więzienie.

Strona polska na zasadach wzajemności wysyła co roku na szkolenia specjalistyczne do USA grupę policjantów z naszego kraju. W tym roku w czerwcu w Teksasie na szkoleniu z zakresu zarządzania kryzysowego przebywali naczelnicy wojewódzkich sztabów Policji.
Powrót na górę strony