Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niepełnosprawna kobieta padła ofiarą 17-latka

Data publikacji 10.07.2008

17-latka, który napadł na niepełnosprawną kobietę zatrzymali policjanci z Gorzkowic. Sprawca wykorzystując bezradność kobiety najpierw doprowadził ją o poddania się tzw. innej czynności seksualnej, po czym szarpiąc się z ofiarą skradł jej torebkę z pieniędzmi i telefonem komórkowym. Za swoje czyny stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego otrzymali zgłoszenie od 43-letniej, niepełnosprawnej kobiety o tym, że pod koniec czerwca padła ona ofiarą młodego człowieka. Mężczyzna tego dnia jadąc rowerem do sąsiedniej wsi zauważył jadącą na wózku inwalidzkim kobietę. Zatrzymał się i wykorzystując jej niepełnosprawność doprowadził kobietę do poddania się tak zwanej innej czynności seksualnej. Zapłakana i wystraszona ofiara wzywała pomocy i krzyczała. Wówczas napastnik odskoczył i szarpiąc się z nią zerwał z jej ramienia . Pospiesznie wsiadł na rower, ale po paru minutach jazdy wyjął ze zrabowanej torebki "komórkę" i ukrył ją w otworze jednego z przydrożnych betonowych słupów telekomunikacyjnych, a torbę wyrzucił.

Na podstawie zeznań kobiety, posiadanych informacji i rysopisu napastnika, funkcjonariusze wytypowali sprawcę. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Młody człowiek został zatrzymany przez policjantów z Gorzkowic i przewieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony telefon i zwrócili go właścicielce.


17-latek usłyszał zarzuty rozboju i doprowadzenia osoby bezradnej do innej czynności seksualnej. Grozi mu za to do 12 lat więzienia.
Powrót na górę strony