Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-latek szczęśliwie odnaleziony

Data publikacji 19.03.2024

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 14-letniego Mikołaja. Młody bytomianin w piątkowe popołudnie wyszedł do sklepu i nie wrócił do domu. Zaniepokojona mama zgłosiła się na komisariat. Dzięki zaangażowaniu policjantów chłopiec został odnaleziony na terenie powiatu żywieckiego.

W piątek, 15 marca br około godziny 21.40 dyżurny KMP w Bytomiu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 14-latka. Zaniepokojona mama poinformowała, że syn w godzinach popołudniowych wyszedł z domu do sklepu i od tamtego momentu nie nawiązał kontaktu z rodziną. Chłopiec posiadał przy sobie telefon, który jednak wyłączył.

Policjanci z bytomskiej komendy niezwłocznie podjęli działania poszukiwawcze. Mundurowi sprawdzili miasto oraz adresy kolegów i koleżanek chłopca. Informacje o zaginionym wraz z rysopisem przekazano jednostkom ościennym, a także Służbie Ochrony Kolei, Straży Miejskiej, Tramwajom Śląskim, korporacjom taxi, ochronie dworca PKP Katowice oraz WCPR.
Dzięki lokalizacji telefonu ustalono, że zaginiony może przebywać w miejscowości Węgierska Górka. Dyżurny bytomskiej komendy nawiązał kontakt z tamtejszą jednostką. Okazało się że14-latek odpowiadający rysopisowi zaginionego był widziany w miejscowości Cięcina. W sobotę około godziny 6:00 chłopiec cały i zdrowy został odnaleziony przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w poszukiwaniach.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony