Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starsza pani nie dała się oszukać

Data publikacji 10.07.2008

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o usiłowanie oszustwa. Wraz z kobietą, która jest w tej chwili poszukiwana przez Policję, próbowali wyłudzić od 83-letniej kobiety pieniądze i biżuterię. Para ta nawet podwiozła do banku swoim samochodem starszą panią. Na szczęście ta przekazała pracownicy banku informację o próbie oszustwa i policjanci zjawili się w banku chwilę później.

Wczoraj około godziny 11.00 pracownica jednego z nowosolskich banków usłyszała od 83-letniej klientki, że obawia się ona, że padnie ofiarą oszustwa. Pracownica banku natychmiast wezwała Policję.
W chwili gdy starsza kobieta wychodziła ze swojego domu podeszła do niej nieznana para. Powiedzieli, że są Węgrami i potrzebują polskich pieniędzy na leczenie, a dysponują tylko dolarami i euro. Zapewniali, że transakcja będzie bardzo korzystna dla kobiety, otrzyma w zamian 15 tys. dolarów.

Para była bardzo natrętna, nie pozwalała staruszce na przerwanie rozmowy, nawet weszli z nią do mieszkania. Kobieta podająca się za obywatelkę Węgier dała jej złotą bransoletkę, aby schowała ją w miejscu, gdzie przechowuje swoją biżuterię. Nalegali, również, aby kobieta dała im swoje oszczędności. Starsza pani obawiała się obcych ludzi, była sama w domu, więc powiedziała, że pieniądze ma w banku. Para była tak zdeterminowana, że podwiozła kobietę do banku samochodem na słowackich numerach.

Policjanci z Nowej Soli, po otrzymaniu zawiadomienia od pracownicy banku, zatrzymali oczekującego przed bankiem 58-letniego obywatela Słowacji, oraz towarzyszącego mu 43-letniego mężczyznę również obywatela Słowacji.

58-letni mężczyzna został zatrzymany, jest podejrzewany o usiłowanie oszustwa. Kobieta, która z nim była jest poszukiwana. Policjanci znają jej dane osobowe i rysopis.
Powrót na górę strony