Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne popisy pijanego rolkarza

Data publikacji 10.07.2008

Dziś w nocy, na jednej z ulic Rzeszowa, policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który jadąc na rolkach środkiem jezdni wykonywał przy tym obroty i skoki. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało, rolkarz miał 1 promil alkoholu w organizmie.

Około godz. 1.50, policjanci patrolujący tereny jednego z rzeszowskich osiedli, zauważyli mężczyznę jadącego na rolkach środkiem ulicy Hetmańskiej. Mężczyzna ten, podczas jazdy całą szerokością jezdni, wykonywał obroty i skoki. Gdy wjechał na parking sklepu znajdującego się przy tej ulicy policjanci zwrócili mu uwagę na niewłaściwe zachowanie, niezgodne z przepisami ruchu drogowego, zagrażające zarówno jemu samemu jak i innym użytkownikom drogi.

Jednak po interwencji zakończonej upomnieniem, rolkarz na oczach policjantów przejechał środkiem najbliższego skrzyżowania i jadąc środkiem jezdni zaczął wykonywać obroty i skoki. Policjanci natychmiast zareagowali. Zaprosili młodego człowieka do radiowozu. Tym razem ukarali go mandatem w wysokości 50 zł. 25-letni mieszkaniec Rzeszowa odmówił jego przyjęcia. Tłumaczył, że kilka dni wcześniej został ukarany mandatem za inne wykroczenie i nie stać go na zapłatę kolejnego. Podczas rozmowy policjanci wyczuli też od niego alkohol.

W komendzie mężczyzna został poddany badaniu, które wykazało u niego 1 promil alkoholu w organizmie. Następnie sporządzony został wniosek do sądu grodzkiego o ukaranie nietrzeźwego i łamiącego prawo rolkarza.
Powrót na górę strony