Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci "pod opieką" pijanych rodziców

Data publikacji 10.07.2008

Alkohol to często przyczyna wielu tragedii. W opisanych niżej przypadkach na szczęście do niej nie doszło. Być może dzięki natychmiastowej reakcji zarówno policjantów, jak i anonimowych świadków. Co by było gdyby nikt na czas tego nie zauważył…

Pracownik obserwujący w nocy ulice Bydgoszczy, w studiu monitoringu komendy miejskiej, zauważył na jednym z monitorów szamoczącą się parę, obok której stoi wózek. Natychmiast swoje spostrzeżenia przekazał dyżurnemu, który skierował w to miejsce patrol. Niestety kamery mówiły prawdę. Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Graniczną policjanci zastali mężczyznę i zapłakaną kobietę. Niestety potwierdził się również fakt, że w wózku, który prowadziła kobieta siedzi dziecko. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia zadecydował o przewiezieniu 3-letniej dziewczynki do szpitala. Rodzice trafili na pobliski komisariat. Oboje byli pijani. Badanie alkomatem wykazało zarówno u 31-letniego ojca, jak i u 22-letniej matki dziecka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Oboje zostali zatrzymani w areszcie.

Niestety powyższy przypadek nie jest jedynym do jakiego doszło w ostatnim czasie w Bydgoszczy. Wczoraj wieczorem dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację, że ulicą Dwernickiego idzie pijana kobieta pchająca wózek. Wysłani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Rzeczywiście chodnikiem szła kobieta z wózkiem, w którym leżało niemowlę. Gdy funkcjonariusze ją zatrzymali i zaczęli rozmawiać poczuli od niej alkohol. Podobnie jak w poprzednim przypadku, wezwany na miejsce lekarz zadecydował o przewiezieniu 7-miesięcznej dziewczynki do szpitala. Matka natomiast trafiła do izby wytrzeźwień. Badanie wykazało u niej 2,66 promila alkoholu w organizmie.

Niewykluczone, że nieodpowiedzialni opiekunowie odpowiedzą za narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo. W myśl kodeksu karnego grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony