Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie pomogły mu fałszywe dokumenty

Data publikacji 10.07.2008

Groźnego przestępcę poszukiwanego listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania, który ukrywał się od dwóch lat, zatrzymali inowrocławscy policjanci. Mężczyzna jest podejrzany między innymi o usiłowanie zabójstwa w 2006 roku w Inowrocławiu. Za to przestępstwo grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia.

Policjanci z sekcji kryminalnej komendy powiatowej w Inowrocławiu zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi, w tym Europejskim Nakazem Aresztowania, 33-letniego mieszkańca Inowrocławia. Mężczyzna od dwóch lat ukrywał się przed organami ścigania posługując się przy tym fałszywymi dokumentami tożsamości. Przez ten czas przebywał za granicą sporadycznie przyjeżdżając do kraju.

Wpadł w środę po południu w jednej z kamienic przy ul. Solankowej. Był całkowicie zaskoczony. Na widok policjantów usiłował uciec, lecz to mu się nie udało.

Zatrzymany groźny przestępca popełnił szereg przestępstw kryminalnych, za które ma do odbycia ponad 10 lat kary pozbawienia wolności. Ostatnio był poszukiwany za usiłowanie zabójstwa 31-letniego mężczyzny w marcu 2006 r., za co grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia.
Powrót na górę strony