Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodowała dwie kolizje i prowadziła pojazd pod wpływem alkoholu, została zatrzymana przez policjantkę poza służbą i świadka zdarzenia

Data publikacji 21.03.2024

Dzięki szybkiej reakcji policjantki z Gdańska, będącej poza służbą oraz innych obywateli, kartuscy policjanci zatrzymali 57-letnią kobietę, która prowadziła pojazd mając 1,4 promila alkoholu w organizmie i spowodowała dwie kolizje drogowe. 57-latka została ukarana dwoma mandatami oraz odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.

Wczoraj, 20.03.2024 r., około godziny 15.00, żukowscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Leźnie. Natychmiast zostali skierowani tam mundurowi, który po przyjeździe na miejsce zastali 57-letnią kobietę kierującą mazdą. Jak się okazało, 57-laka została zatrzymana przez policjantkę z KP I w Gdańsku będącą w czasie wolnym od służby oraz innego świadka zdarzenia. Świadkowie będący przy zdarzeniu uniemożliwili dalszą jazdę 57-latce poprzez zabranie jej kluczyków. Dodatkowo okazało się, że kierująca mazdą wcześniej także spowodowała kolizję w Pępowie, gdzie tak jak w Leźnie najprawdopodobniej nie zachowała należytej ostrożności podczas cofania. Wszyscy uczestnicy kolizji zostali zbadani alkomatem. Badanie wykazało, że 57-latka ma w swoim organizmie 1,4 promila alkoholu.

Kobieta za spowodowanie kolizji drogowych została ukarana dwoma mandatami karnymi w wysokości 1 200 zł każdy. Pojazd 57-latki został zabezpieczony na parkingu policyjnym. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd.

Pamiętajmy, że każda, nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu, obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie nie tylko dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy, piłeś alkohol - nie jedź!

Przy tej okazji dziękujemy świadkom za właściwą postawę, jednocześnie apelujemy o to, by pamiętać, że sytuacje mogą być różne i wtedy pamiętajmy aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony