Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne arsenały w mieszkaniach

Data publikacji 10.07.2008

Policjanci z Jastrzębia Zdroju i Mysłowic przejęli nielegalną broń i amunicję. Małe arsenały ich właściciele przechowywali w swoich mieszkaniach. Teraz grozi im nawet 8 lat więzienia. Funkcjonariusze ustalają, czy broń nie była wykorzystywana do popełnienia innych przestępstw.

Policjanci z Jastrzębia Zdroju zatrzymali mężczyznę, który posiadał bez zezwolenia broń oraz ostrą amunicję. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie 26-latka po anonimowej informacji i znaleźli w nim 5 karabinów, dwa pistolety sygnałowe, jeden pistolet typu Mauser oraz 37 sztuk amunicji ostrej, 11 sztuk amunicji ćwiczebnej i 3 sztuki amunicji gazowej.

Policjanci z Mysłowic zabezpieczyli natomiast 10 karabinów z czasów I i II Wojny Światowej. Gotową do użycia broń znaleziono w mieszkaniu 47- letniego mieszkańca tego miasta. Jak się okazało karabiny były składane z poszczególnych części lub odnajdowane przez "kolekcjonera" w lasach, gdzie dochodziło do walk .

Za posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz stróże prawa ustalają, czy broń nie była wykorzystywana do innych przestępstw.
Powrót na górę strony