Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony pojazd o wartości 250 tysięcy złotych. Sprawca odpowie za kilka przestępstw

Data publikacji 21.03.2024

Efektem ostatnich działań bolesławieckich kryminalnych jest odzyskanie samochodu o dużej wartości oraz zatrzymanie mężczyzny podejrzanego w sprawie. Sprawca próbował uniknąć zatrzymania, ale szybkie działania mundurowych doprowadziły do obezwładnienia uciekiniera, przy którym znalezione zostały narkotyki, a w bagażniku kradzione tablice rejestracyjne. Odpowie on za szereg przestępstw.

Działania operacyjne policjantów Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki doprowadziły do odzyskania skradzionego samochodu o wartości 250 tysięcy złotych oraz zatrzymania pasera.

39-latek siedział w zaparkowanym pojeździe, gdy zapukali do niego mundurowi. Zaskoczony próbował uniknąć zatrzymania. Odpalił samochód i cofając uderzył w radiowóz. Zdecydowane działania funkcjonariuszy doprowadziły do obezwładnienia mężczyzny i jego zatrzymania.

Pojazd o wartości 250 tysięcy złotych, utracony w wyniku przestępstwa w listopadzie 2023 roku na terenie powiatu karkonoskiego, został zabezpieczony. Wkrótce zostanie zwrócony właścicielowi. Dalsze działania doprowadziły do zabezpieczenia kilkudziesięciu porcji narkotyków marihuany i metamfetaminy, które podejrzany miał przy sobie oraz znajdujących się w bagażniku tablic rejestracyjnych pochodzących z przestępstwa. Ponadto na samochodzie założone były tablice rejestracyjne od innego pojazdu.

39-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego ma również na swoim koncie przestępstwa drogowe, ponieważ pomimo sądowego zakazu kierował pojazdem. Odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące paserstwa skradzionego pojazdu, uszkodzenia radiowozu, posiadania środków odurzających, złamania sądowego zakazu, niezatrzymania się do kontroli drogowej,

Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Film Policjanci odzyskali skradziony pojazd o wartości 250 tysięcy złotych. Sprawca odpowie za kilka przestępstw

Pobierz plik Policjanci odzyskali skradziony pojazd o wartości 250 tysięcy złotych. Sprawca odpowie za kilka przestępstw (format mp4 - rozmiar 46.97 MB)

Powrót na górę strony