Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo żony i teściowej

Data publikacji 21.03.2024

Lubartowscy policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Abramów, który zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że zabił swoją żonę a jak się później okazało, także teściową. Ciała obu kobiet zostały znalezione w mieszkaniu. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubartowie został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek w godzinach porannych na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że zabił swoją żonę. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu czekali także ratownicy pogotowia ratunkowego. W mieszkaniu mundurowi znaleźli ciała dwóch kobiet: 47-letniej żony zgłaszającego oraz jej 76-letniej matki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, młodsza z kobiet została uduszona, starsza poniosła śmierć od kilkukrotnego uderzenia tępym narzędziem w glowę. 47-latek został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez mundurowych. Wszystkie czynności zostały wykonane pod ścisłym nadzorem prokuratora.

Dzisiaj  Sąd Rejonowy w Lubartowie przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy. 3 najbliższe miesiące 47-latek spędzi w areszcie tymczasowym. Za podwójne zabójstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / sc)

Film Odpowie za zabójstwo żony i teściowej

Pobierz plik Odpowie za zabójstwo żony i teściowej (format mp4 - rozmiar 17.31 MB)

Powrót na górę strony