Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej sklepowy w areszcie

Data publikacji 10.07.2008

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży sklepowych. Sprawca wykorzystywał nieuwagę sprzedawców, a także zajętych zakupami klientów. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci komendy miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzanego o kilkanaście kradzieży sklepowych. Sprawca pojawiał się w mniejszych placówkach handlowych, z jednoosobową obsługą, gdzie wykorzystując nieuwagę sprzedawców i dokonywał kradzieży. Jego łupem padały głównie wyroby tytoniowe, karty telefoniczne oraz pieniądze. W hipermarketach wyszukiwał natomiast osoby zaabsorbowane zakupami, które nie zwracały uwagi na przewożone w wózkach sklepowych torebki i saszetki z pieniędzmi. Wartościowe łupy trafiały w ręce podejrzanego, który na "gościnne występy" do Wrocławia przyjechał aż z Warszawy.

Dotychczas policjanci udowodnili zatrzymanemu łącznie 11 kradzieży. Niewykluczone, że liczba zarzutów wzrośnie. Za kradzież cudzego mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony