Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla sycowskich policjantów za pomoc, którego potrzebowała mama z niepełnosprawną córką

Data publikacji 22.03.2024

Policjanci pomogli kobiecie podróżującej z chorym dzieckiem wydostać się z zatoru utworzonego na drodze ekspresowej. Kierująca jechała wraz z niepełnosprawną córką, która wymaga stałej opieki i pomocy osoby trzeciej, do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Miała tam mieć bardzo ważną konsultację neurologiczną, która jest niezbędna dla utrzymania prawidłowego leczenia.

W środę (20 marca) na terenie powiatu oleśnickiego, w związku z blokadą drogi ekspresowej numer 8, utworzył się kilkukilometrowy korek. W jednym z pojazdów, który utknął na tej drodze, znajdowała się kobieta podróżująca ze swoją niepełnosprawną córką na konsultację neurochirurgiczną do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

W pewnym momencie dziecko stało się niespokojne i zaczęło się dławić, a wydostanie się z zatoru na ekspresówce było niemożliwe. Kierująca skontaktowała się z numerem 112 i poinformowała o zaistniałej sytuacji. Dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce patrol z Sycowa.

Funkcjonariusze pomogli kobiecie wyjechać z zablokowanej drogi do miejsca, gdzie mogła kontynuować dalszą podróż.

Policjanci niejednokrotnie udzielają różnym osobom pomocy, zawsze wtedy dokładają wszelkich starań. W takich sytuacjach liczy się szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. Kobieta wraz ze swoją córką dotarła na czas do lekarza. Szczęśliwa mama napisała podziękowania dla pomocnych jej mundurowych.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony