Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatki ukradły motorower

Data publikacji 10.07.2008

Starachowiccy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat, którzy podejrzewani są o kradzież motoroweru. Policjantów do młodych złodziei doprowadził pies policyjny.

Jak wynika z pierwszych ustaleń śledczych, dwaj młodzi mieszkańcy gminy Brody wybrali się autobusem na wycieczkę do Starachowic. Kiedy wracali do domu, na jednej z posesji zauważyli motorower. Młodzi mężczyźni postanowili skorzystać z nadarzającej się okazji i przez nikogo niezauważeni wyprowadzili pojazd za ogrodzenie. Dopiero kilka metrów dalej udało im się uruchomić jednoślad. Do domów wrócili bocznymi drogami. Swoją zdobycz ukryli w zaroślach i jak gdyby nigdy nic poszli spać. Następnego dnia postanowili znów wybrać się na przejażdżkę. Kiedy dwaj młodzieńcy, bez tablic rejestracyjnych i bez kasków, wyjechali na drogę publiczną, zainteresował się nimi przejeżdżający tamtędy patrol policji z Iłży.

Policjanci postanowili zatrzymać podróżujących motorowerem. Ci, na widok stróżów prawa, zaczęli uciekać. Wjechali w leśną drogę, gdzie porzucili „swój” pojazd i już pieszo uciekali dalej. Policjanci z sąsiedniego województwa powiadomili o całym zdarzeniu miejscowych funkcjonariuszy. Mundurowi we wskazane miejsce przyjechali wraz z psem policyjnym, który natychmiast podjął trop i po około 4 kilometrach doprowadził do domu jednego z chłopców. Obaj młodzieńcy zostali zatrzymani przez starachowickich policjantów. Starszemu z nich może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą młodszego z chłopców zajmie się wkrótce sąd rodzinny.
Powrót na górę strony