Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 22.03.2024

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Kobieta prowadziła opla mając w organizmie ponad 3 promile. Ponieważ samochód, którym kierowała 41-latka nie był jej własnością, zgodnie z nowymi przepisami oprócz kary pozbawienia wolności oraz zakazu prowadzenia pojazdu musi również liczyć się z karą finansową równą wartości pojazdu.

W niedzielę, 17 marca policjanci z Kędzierzyna-Koźla w czasie wolnym zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Do tego zdarzenia doszło na terenie powiatu głubczyckiego. Przed godziną 22:00 st. post. Julia Kołodyńska  i st. post. Kamil Kopytyński zauważyli  na drodze krajowej nr 38 kierującą oplem, której tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwa.

Gdy kobieta zjechała na parking, policjanci natychmiast do niej podeszli. Wówczas ich przypuszczenia potwierdziły się. Od siedzącej za kierownicą 41-latki wyczuli silną woń alkoholu. W związku z tym uniemożliwili jej dalszą jazdę i o wszystkim poinformowali funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach.

Policjanci z głubczyckiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce przeprowadzili badanie trzeźwości. Wykazało ono w organizmie kobiety ponad 3 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdu. Ponieważ samochód, którym kierowała 41-latka nie był jej własnością, zgodnie z nowymi przepisami musi również liczyć się z karą finansową równą wartości pojazdu.

(KWP w Opolu / kc)

Powrót na górę strony