Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18-latek raniony nożem w czasie imprezy urodzinowej

Data publikacji 10.07.2008

W krośnieńskim szpitalu przebywa nastolatek, raniony nożem w brzuch przez swojego kolegę w czasie imprezy urodzinowej. Stan jego zdrowia poprawił się i wczoraj lekarze zezwolili na jego przesłuchanie.

18-letni mieszkaniec Krosna został raniony nożem w czasie awantury, do której doszło we wtorek, 8 lipca. Karetka pogotowia przywiozła go do szpitala z raną kłutą brzucha. Młody człowiek był przytomny, ale z uwagi na uszkodzenie narządów wewnętrznych niezbędne było leczenie operacyjne i jego przesłuchanie nie było możliwe. Jednak już wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że rana najprawdopodobniej pochodzi od noża i mogło dojść do popełnienia przestępstwa.

Nastolatek był gościem na "osiemnastce" swojego kolegi, która odbywała się w domu ludowym na obrzeżach Krosna. W czasie imprezy próbował uspokoić innego gościa, swojego dobrego znajomego, który wszczął awanturę. W czasie szamotaniny pijany awanturnik ugodził go nożem w brzuch i uciekł z lokalu. Na miejscu policjanci wylegitymowali jedenastu uczestników imprezy w wieku od 16 do 21 lat. Dziewięć osób było nietrzeźwych, w ich organizmach stwierdzono od 0,7 do ponad 1,8 promila alkoholu. Wśród pijanych było czworo nieletnich.

Wczoraj stan zdrowia rannego na tyle się poprawił, że lekarze zezwolili na jego przesłuchanie. Pokrzywdzony potwierdził, że rana pochodzi od ciosu nożem zadanego mu przez niespełna 18-letniego kolegę, mieszkańca Krosna.

Według wstępnych opinii lekarzy, obrażenia spowodowały u rannego naruszenie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni. Jeżeli te ustalenia się potwierdzą, sprawcy przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Powrót na górę strony