Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Pelplina wydostali nieprzytomnego mężczyznę z płonącego mieszkania

Data publikacji 25.03.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie w sobotę po godzinie 22 jako pierwsi dojechali na miejsce pożaru, do którego doszło w bloku mieszkalnym. Drzwi mieszkania, z którego wydobywał się dym były zamknięte. Policjanci wyważyli je i wyciągnęli z mieszkania leżącego na podłodze nieprzytomnego 39-latka. Razem ze strażakami, którzy dojechali po chwili na miejsce, znieśli mężczyznę do karetki. Podjęta reanimacja przywróciła mu czynności życiowe. 39-latek został przewieziony do szpitala. Łącznie z płonącego budynku ewakuowano 11 osób. Obecnie trwają czynności, aby ustalić przyczynę tego zdarzenia.

W sobotę (23 marca) po godzinie 22.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w Pelplinie. Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie — sierż. Marcin Cherek oraz st. post. Patryk Kamiński. Policjanci natychmiast pobiegli do mieszkania, z którego wydobywał się dym. Nie zwlekając, mundurowi wyważyli drzwi, które były zakluczone. Wewnątrz znaleźli nieprzytomnego mężczyznę leżącego na podłodze. Na miejsce dojechali strażacy, z którymi policjanci wydostali mężczyznę na zewnątrz, gdzie czekał Zespół Ratownictwa Medycznego. Dzięki reanimacji 39-latek odzyskał funkcje życiowe. W trakcie akcji ewakuowano łącznie 11 osób zamieszkujących budynek. Obecnie trwają czynności, aby ustalić przyczynę tego zdarzenia.

Dzięki bohaterskiej interwencji funkcjonariuszy życie 39-latka zostało uratowane. Mundurowi, działając w sposób zgodny z zasadami swojej służby, wypełnili słowa przysięgi, ratując życie z narażeniem własnego. Ich odwaga i determinacja stanowią wzór profesjonalizmu i poświęcenia, na które możemy liczyć w sytuacjach kryzysowych.

(KWP w Gdańsk / kp)

Powrót na górę strony