Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 25.03.2024

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa kobiety. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Katowicach zatrzymali 27-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 26-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w klubie nocnym w centrum Katowic. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna ugodził nożem w klatkę piersiową pracownicę lokalu. Kiedy kobieta wyrwała się mężczyźnie i wybiegła z pomieszczenia, wołając o pomoc, mężczyzna usiłował targnąć się na swoje życie. Na miejsce zostały wezwane karetki pogotowia. Decyzją lekarza mężczyzna został hospitalizowany, a kobiecie udzielono pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia pracowali policyjni technicy i grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po przesłuchaniu podejrzanego w placówce medycznej, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony