Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Bukowna pomogli osobie w kryzysie

Data publikacji 26.03.2024

Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji oraz profesjonalnym działaniom policjantów z komisariatu w Bukownie, w powiecie olkuskim nie doszło do tragedii. 32-latek znajdował się w kryzysie i próbował targnąć się na życie. Na szczęście pomoc nadeszła w porę.

W miniony czwartek, 21 marca wpłynęło do centrum powiadamiania ratunkowego zgłoszenie o osobie w kryzysie. Wynikało z niego, że 32-letni mężczyzna chce targnąć się na swoje życie. Niezwłocznie po zgłoszeniu, jako pierwsi na miejsce interwencji zjawili się policjanci z komisariatu w Bukownie.

Sytuacja  była bardzo dynamiczna. Na szczęście rozmowa z 32-latkiem i natychmiastowa reakcja mundurowych okazała się właściwa i skuteczna. Dzięki ich pomocy mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci niejednokrotnie interweniują wobec osób, które będąc w kryzysie  próbują targnąć  się na życie. Dlatego ważne jest szybkie dostrzeżenie zagrożenia, związanego z głębokim kryzysem psychicznym oraz adekwatna na nie reakcja, która może zapobiec nieszczęściu.

Gdzie szukać pomocy w trudnych chwilach?

Powrót na górę strony