Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tych narkotyków nie sprzeda

Data publikacji 10.07.2008

580 tabletek ekstazy, 20 gramów kokainy, 52 gramy marihuany i 10 gramów amfetaminy zabezpieczyli policyjni wywiadowcy z Bielan. Zatrzymany przez funkcjonariuszy Patryk T. odpowie również za kierowanie samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 24-latka 3-miesięcznego aresztu.

Policjanci z warszawskich Bielan ustalili, że w jednym z bloków przy ul. Obrońców Tobruku, wynajmuje mieszkanie mężczyzna, który prawdopodobnie rozprowadza środki odurzające. Wieczorem wywiadowcy podjęli dyskretną obserwację budynku. Tuż po godzinie 20:00 zauważyli mężczyznę wchodzącego do środka. Po kilku minutach wyszedł on z bloku i wsiadł do samochodu. Wtedy wywiadowcy przystąpili do działania. Na ulicy Powązkowskiej próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Po krótkim pościgu, wspólnie z drugą załogą, wywiadowcy zatrzymali pojazd. Kiedy policjanci wylegitymowali mężczyznę, wówczas okazało się, że nie posiada on przy sobie żadnych dokumentów.

W samochodzie funkcjonariusze znaleźli 1,73 gramów kokainy, która była schowana pod osłoną dźwigni zmiany biegów. Na miejsce został sprowadzony przewodnik z psem. W samochodzie nie było więcej narkotyków. W mieszkaniu, w którym przebywał Patryk T., pies podjął trop i wskazał szufladę w komodzie, w której schowane było prawie 19 gramów kokainy, 10 gramów amfetaminy, 52 gramy marihuany i 580 sztuk tabletek ekstazy.

Patryk T. został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone. Mężczyzna posiadał przy sobie 11.300 złotych, które również zabezpieczono na poczet przyszłej kary. Samochód został odholowany na policyjny parking.

Dzisiaj rano 24-latkowi prokurator przedstawił zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Prawdopodobnie Patryk T. odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz bez wymaganych dokumentów. Policjanci wnioskowali o zastosowanie wobec mężczyzny 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.
Powrót na górę strony