Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów uratowała życie dziewczyny

Data publikacji 26.03.2024

Wczoraj dyżurny z Oksywia otrzymał telefoniczną informację o kryzysie emocjonalnym 16-latki. Z uwagi na fakt, że kontakt z małoletnią był utrudniony, a funkcjonariusze są przeszkoleni z zakresu podstaw ratownictwa, od razu udzielili jej pierwszej pomocy medycznej. Dziewczyna została przekazana pod opiekę ratowników, którzy przewieźli ją do szpitala.

W poniedziałek, 25 marca 2024 r. około 13.30 dyżurny z Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu otrzymał telefoniczną informację o 16-latce, która jest w stanie kryzysu emocjonalnego i właśnie traci przytomność. Dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres policjantów, którzy z uwagi na utrudniony kontakt z małoletnią od razu przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy medycznej. Dzięki przeszkoleniu z zakresu ratownictwa medycznego już po kilku minutach udało się nawiązać kontakt z dziewczyną. Funkcjonariusze przekazali 16-latkę pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli ją do szpitala. Jest pod opieką lekarzy, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Po wstępnej konsultacji z lekarzem okazało się, że szybka reakcja i właściwe działanie policjantów przyczyniły się do uratowania życia dziewczyny.

W takich sytuacjach jak ta, liczy się każda minuta. W tym konkretnym przypadku rodzina zaniepokojona sytuacją od razu zgłosiła się po pomoc do wejherowskich funkcjonariuszy. Dzięki temu natychmiast podjęte działania okazały się skuteczne.

Policjanci przypominają, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej:

  • 800 70 2222 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego Jest linią całodobową i bezpłatną dla osób dzwoniących
  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
  • 116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 - bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
  • 121 212 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony