Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej samochodów w rękach Policji

Data publikacji 10.07.2008

Jasielscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży toyoty oraz usiłowania kradzieży BMW. Podejrzany wykorzystał okazję, jaką stworzyli mu sami kierowcy, którzy wysiadając z samochodu nie zamknęli drzwi. Złodziej przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Do zdarzenia doszło w Szebniach. Podejrzany najpierw chciał ukraść zaparkowane na poboczu drogi, niezamknięte BMW. Jednak nie umiejąc uruchomić silnika bez kluczyków, postanowił przeszukać samochód. W jego środku znalazł telefon komórkowy oraz pieniądze.

W pewnym momencie zauważył nadjeżdżający od strony Krosna samochód marki Toyota Starlet, który zatrzymał się kilkadziesiąt metrów przed BMW. Kierowca toyoty szybko wysiadł z samochodu pozostawiając otwarte drzwi i kluczyki w stacyjce, po czym oddalił się w kierunku miejscowego przystanku. Złodziej wykorzystał okazję, szybko wsiadł do samochodu i odjechał.

Wartą 20 tysięcy złotych toyotą sprawca nie nacieszył się zbyt długo. Po przejechaniu kilku kilometrów stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w słup oświetleniowy. Nie mogąc wyjechać na drogę porzucił samochód i uciekł.

Bezpośrednio po zgłoszeniu kradzieży funkcjonariusze z posterunku Policji w Jaśle wspierani przez swoich kolegów z sekcji kryminalnej jasielskiej komendy przystąpili do pracy. Zebrali informacje, które pozwoliły objąć podejrzeniem 32-letniego mieszkańca gminy Jasło. W obliczu dowodów zgromadzonych przez policjantów mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Skradziony samochód miał rozebrać na części, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczyć na wyjazd do Hiszpanii.

Wczoraj usłyszał zarzuty. Poddał się dobrowolnie karze 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na 3-letni okres próby. Zobowiązał się również do naprawienia szkód. Skradziony samochód wrócił do właściciela.
Powrót na górę strony