Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śródmiejski policjant pomimo odległości uratował życie

Data publikacji 27.03.2024

Błyskawiczna reakcja i profesjonalnie podjęte działania mł. asp. Jakuba Borkowskiego - Pomocnika Dyżurnego śródmiejskiej komendy zakończyły się uratowaniem życia kobiety. Okazało się, że zamieszkuje ona jedną z wielkopolskich miejscowości, oddalonej o kilkaset kilometrów od Warszawy. Pamiętajmy, że w sytuacji kryzysu warto skorzystać ze wsparcia i pomocy.

W ubiegły czwartek (21 marca) Pomocnik Oficera Dyżurnego śródmiejskiej komendy mł. asp. Jakub Borkowski uzyskał informację o kobiecie będącej w kryzysie, potrzebującej natychmiastowej pomocy. Jej zdrowie i życie było realnie zagrożone. Pomimo trudnej, lecz profesjonalnie przeprowadzonej rozmowie, trwającej kilkadziesiąt minut policjantowi udało się ustalić adres potrzebującej. Okazało się, że kobieta zamieszkuje jedną z wielkopolskich miejscowości, oddalonej o kilkaset kilometrów od Warszawy.

Informacja o całej sytuacji natychmiast trafiła do miejscowych policjantów, którzy po kilku minutach dotarli do mieszkania kobiety. Ustalenia śródmiejskiego policjanta potwierdziły się, a osoba będąca w kryzysie została objęta opieką medyczną.

Dzięki ogromnej empatii oraz profesjonalizmowi mł. asp. Jakuba Borkowskiego osoba będąca w kryzysie otrzymała pomoc.

Pamiętajmy, że w sytuacji kryzysu warto skorzystać ze wsparcia i pomocy. Poniżej tabela z numerami pomocowymi.

(KSP / kp)

infografika z numerami telefonów alarmowych, deskrypcja w załączniku

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony