Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy komornik żądał łapówki

Data publikacji 10.07.2008

Policjanci z Poznania specjalizujący się w zwalczaniu korupcji przeprowadzili wczoraj kontrolowane wręczenie korzyści majątkowej. Podczas tej akcji zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który w zamian za tysiąc złotych oferował młodej kobiecie, która miała trudności ze spłatą kredytu, "załatwienie sprawy". Wcześniej złożył jej także niemoralną propozycję. Śledczy sprawdzają teraz, czy działając w ten sposób oszust nie wyłudził pieniędzy od innych osób.

W ubiegłym tygodniu do jednego z poznańskich komisariatów zgłosiła się młoda kobieta. Opowiedziała policjantom, że kilka dni temu zadzwonił do niej mężczyzna podający się za komornika sądowego. Twierdził on, że wobec niej zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne. W związku z tym zmuszony jest się z nią spotkać w celu wyjaśnienia kilku okoliczności. Kobieta, która miała problemy ze spłatą kredytu bankowego, dała wiarę jego słowom.

W trakcie spotkania, 60-latek złożył kobiecie niemoralną propozycję w zamian za tzw. „załatwienie sprawy”. Gdy jednak spotkał się z kategoryczną odmową i oburzeniem stwierdził, że ów bankowy problem kobieta może rozwiązać za kwotę 1 tys. złotych.

Policjanci z grupy antykorypcyjnej przystąpili do działania. Uzyskując zgodę prokuratury na kontrolowane wręczenie korzyści majątkowej, dopracowali całość akcji. Do zatrzymania 60-latka doszło wczoraj w centrum Poznania. Mężczyzna ujęty został przez policjantów w chwilę po tym, jak odebrał od kobiety ustaloną wcześniej kwotę pieniędzy. W jego samochodzie, w jednym ze schowków, zabezpieczono też banknoty. Zatrzymanym „komornikiem” okazał się pracownik jednej z firm windykacyjnych.

Zatrzymanemu Markowi W. zarzucono oszustwo. Za tego typu przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają też, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych przestępstw i czy w podobny sposób nie zostały przez niego oszukane jeszcze inne osoby.
Powrót na górę strony