Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany ENA

Data publikacji 10.07.2008

Policjanci z Lubania zatrzymali mężczyznę poszukiwanego międzynarodowym listem gończym. Od dłuższego czasu ukrywał się on przed organami ścigania. Wcześniej był skazany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wymuszeniami. Został zatrzymany w Bolesławcu, w mieszkaniu swojej znajomej. Trafił do aresztu śledczego.

Policjanci z Lubania zatrzymali 32–letniego mieszkańca tego powiatu, poszukiwanego od dłuższego czasu Europejskim Nakazem Aresztowania. Poszukiwany był także na podstawie trzech nakazów doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna skazany był między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wymuszeniami.

Poszukiwany, ukrywając się przez organami ścigania, nieustannie zmieniał swoje miejsce pobytu. Ostatecznie został zatrzymany w Bolesławcu. Ukrywał się w mieszkaniu swojej znajomej. Policjanci po wcześniejszym ustaleniu, gdzie mężczyzna może aktualnie przebywać, otoczyli budynek, a następnie weszli do mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze.

Zatrzymanego przewieziono do KPP w Lubaniu, a następnie do aresztu śledczego. Kilka kolejnych lat mężczyzna spędzi za kratkami. Z konsekwencjami karnymi liczyć się musi również kobieta, w mieszkaniu której zatrzymano mężczyznę, gdyż za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Powrót na górę strony