Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służba 24 godziny na dobę

Data publikacji 10.07.2008

Opatowscy policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca miasta, który włamał się do sklepu spożywczego. O całym zdarzeniu dyżurnego zaalarmował mieszkający w pobliżu policjant, który kiedy tylko usłyszał alarm, postanowił sprawdzić, co dzieje się w pobliżu jego domu.

Do całego zdarzenia doszło tuż przed 4:00. Kiedy spokojnie śpiącego w domu policjanta, ze snu wybudził alarm dochodzący z pobliskiego sklepu spożywczego funkcjonariusz natychmiast postanowił sprawdzić co się dzieje. Gdy tylko zorientował się, że w środku lokalu może znajdować się włamywacz, o wszystkim powiadomił dyżurnego Policji. Ten, pod wskazany przez kolegę adres, wysłał patrol. Zanim funkcjonariusze dotarli na miejsce, policjant przez cały czas pilnował sklepu. Gdy patrol przybył na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze weszli do środka. Tam, za ladą zauważyli ukrywającego się mężczyznę, który trzymał w ręku materiałową torbę wypchaną artykułami spożywczymi. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany.

Jak wynika z ustaleń policjantów 61-latek do wnętrza sklepu dostał się przez otwór, który wybił w szybie wystawowej. Prawdopodobnie, aby z zewnątrz nie było widać dziury od środka zakrył ją tekturowym kartonem. Teraz może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony