Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Te wyroby nie trafią na rynek

Data publikacji 10.07.2008

Alkohol, papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej, sfałszowane banderole akcyzy skarbowej polskie i ukraińskie, fałszywe etykiety markowych alkoholi i pojemnik z aktywnym węglem do oczyszczania spirytusu technicznego znaleźli stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w mieszkaniu obywatelki Białorusi. 31-letnia Aliaksandra M. została zatrzymana i odpowie za naruszenie ustawy prawo własności przemysłowej.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację o obywatelce Białorusi, która w jednym z mieszkań przy ul. Podskarbińskiej na warszawskiej Pradze Południe najprawdopodobniej zajmuje się nielegalnym odkażaniem i rozlewaniem alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Natychmiast postanowili to sprawdzić.

Kilka minut po 6:00 rano weszli do mieszkania 31-letniej Aliaksandry M., która była kompletnie zaskoczona wizytą funkcjonariuszy. Już po chwili podejrzenia potwierdziły się. Policjanci znaleźli 4,5 litra alkoholu w postaci wódek różnych marek, 60 litrów spirytusu. 200 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej, 40 sztuk sfałszowanych banderoli akcyzowych Ministerstwa Finansów RP, 2 sfałszowane banderole ukraińskie, dziesiątki fałszywych etykiet markowych alkoholi oraz pojemnik z węglem aktywnym do oczyszczania spirytusu technicznego. Wartość zabezpieczonych wyrobów akcyzowych wstępnie oszacowano na kwotę 6500 złotych.
31-letnia obywatelka Białorusi została zatrzymana. Najprawdopodobniej usłyszy zarzuty za naruszenie ustawy o własności przemysłowej. Grozi jej nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony