Aktualności

Jednośladem bezpiecznie do celu

Data publikacji 31.03.2024

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU, skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Działania potrwają do 20 czerwca br.

Prowadzona akcja ma na celu przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych, jak też promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu.

Jednośladów na naszych drogach jest coraz więcej. Kierują nimi osoby w różnym wieku, w tym też niepełnoletnie. Jednak każdy użytkownik tego typu pojazdu powinien mieć na uwadze, że uczestnicząc w wypadku drogowym narażony jest na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Przestrzegajmy zatem przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego ale innych osób, dla kilku chwil emocji.

Niezależnie od tego jakim rodzajem jednośladu się poruszamy pamiętajmy też o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto również zadbać o bycie widocznym na drodze. Prawidłowe światła pojazdu i kamizelka odblaskowa podniosą nasze bezpieczeństwo.

Do działań na rzecz bezpieczeństwa użytkowników jednośladów przyłączyła się również firma Screen Network S.A. emitując spoty pod hasłem akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.

BRD KGP

Film ROWER.mp4

Pobierz plik ROWER.mp4 (format mp4 - rozmiar 2.15 MB)

Film MOTOROWER.mp4

Pobierz plik MOTOROWER.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.88 MB)

Film MOTOCYKL.mp4

Pobierz plik MOTOCYKL.mp4 (format mp4 - rozmiar 2.1 MB)

Film HULAJNOGA.mp4

Pobierz plik HULAJNOGA.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.5 MB)

Powrót na górę strony