Aktualności

83 km/h za szybko w obszarze zabudowanym – 2.5 tys. mandatu, 15 pkt karnych i utrata prawa jazdy

Data publikacji 02.04.2024

W niedzielę (31 marca) policjanci zarejestrowali nieodpowiedzialnego kierowcę motocyklem, który znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Mimo obowiązującego ograniczenia do 50 kilometrów na godzinę oraz przejścia dla pieszych mężczyzna rozpędził swój motocykl do 133 kilometrów na godzinę, co stanowiło przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 83 kilometry na godzinę. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych a na jego konto zostało przypisanych 15 punktów karnych. Ponadto jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres trzech miesięcy.

Policjanci  z wydziału ruchu drogowego zauważyli dynamicznie przemieszczającego się kierującego kawasaki. Mundurowi dokonali pomiaru prędkości kierującego, a ma wyświetlaczu urządzenia kontrolno-pomiarowego pokazała się wartość ponad dwukrotnie wyższa niż dozwolona w tym miejscu. Nieodpowiedzialny motocyklista mimo obszaru zabudowanego pędził 133 kilometry na godzinę. Motocyklista za swoją jazdę na najbliższe trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został także ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a do jego konta kierowcy dopisanych zostało 15 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drogach to kluczowa sprawa, której znaczenie nie może być bagatelizowane. Odpowiedzialność za własne i cudze życie powinna być priorytetem każdego kierującego.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Film Nagranie ekranu wideorejestratora

Pobierz plik Nagranie ekranu wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 8.62 MB)

Powrót na górę strony