Aktualności

Bilans działań na drogach podczas Świąt

Data publikacji 02.04.2024

Podczas długiego świątecznego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 8 zostało rannych. Funkcjonariusze, którzy w ciągu ostatnich czterech dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, zatrzymali do kontroli aż 71 osób, które kierowały pojazdami po spożyciu alkoholu.

Podczas minionego świątecznego weekendu (29.03-1.04.24) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 8 zostało rannych. Funkcjonariusze, czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących w ciągu ostatnich czterech dni zatrzymali do kontroli aż 71 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę pomimo, że wcześniej spożywali alkohol.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Zadaniem policjantów było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych, przebiegających przez nasze województwo.

 

KPP Tuchola

KMP Toruń

KPP Chełmno

KMP Włocławek

KPP Inowrocław

KMP Bydgoszcz

KPP Lipno

KPP Świecie

KPP Mogilno

KPP Radziejów

 

 

 

 

Powrót na górę strony