Aktualności

"Żyję i dlatego mogę podziękować policjantom za pomoc i błyskawiczną reakcję..." - wyjątkowe podziękowania dla policjantów za okazaną pomoc

Data publikacji 03.04.2024

„Żyję i dlatego mogę podziękować policjantom za pomoc i błyskawiczną reakcję oraz za wspaniałe pilotowanie w drodze do szpitala” - takie słowa uznania wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Te ciepłe słowa napisał mężczyzna, który w ten sposób chciał podziękować policjantom za okazaną pomoc. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Policjanci w codziennej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Służba w Policji jest nieprzewidywalna i nigdy tak naprawdę nie mamy pewności, co się wydarzy na kolejnej służbie. Przekonali się o tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy, do których w trakcie służby podjechał samochód marki Porsche.

Z pojazdu wybiegła zdenerwowana kobieta, prosząc mundurowych o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala z uwagi na pogarszający się stan zdrowia jej partnera, który znajdował się w samochodzie. Policjanci wiedzieli, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta i bez chwili wahania postanowili pomóc. Od razu o zdarzeniu poinformowali dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji, włączyli sygnały uprzywilejowane i ruszyli w kierunku szpitala. Bezpośrednio zanim jechał pilotowany samochód. Na miejscu mężczyzna z pomocą policjantów został przekazany personelowi medycznemu, który udzielił mu specjalistycznej pomocy.

Następnego dnia do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wpłynęły podziękowania od mężczyzny, który był bardzo wdzięczny policjantom za pomoc i natychmiastową reakcję.

W takich momentach hasło „Pomagamy i Chronimy’’ nabiera szczególnego znaczenia. Naszym priorytetem jako policjantów jest pomagać i chronić mieszkańców. Miło jest usłyszeć słowa uznania po wykonanej służbie, za które dziękujemy. 

(KWP w Szczecinie / kc)

Powrót na górę strony