Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Zajmujemy się kradzieżami"

Data publikacji 11.07.2008

Tak zgodnie oświadczyli dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów z Pragi Południe. W samochodzie, którym poruszali się Krzysztof S. i Rafał J., wywiadowcy znaleźli specjalnie przystosowane do kradzieży torby oraz ich ostatni łup w postaci letnich koszulek. 35- i 26-latek przyznali również, że kradzieży dokonują w jednym z centrów handlowych w Śródmieściu.

Wywiadowcy z komendy przy ulicy Grenadierów kilkanaście minut po godzinie 20:00, u zbiegu ulic Targowej i Al. Zielenieckiej zaczęli obserwować mężczyzn poruszających się volkswagenem. W pewnym momencie samochód zatrzymał się i wysiadł z niego kierowca. Kiedy jednak spostrzegł, że jego poczynania wzbudzają czyjeś zainteresowanie, natychmiast wsiadł z powrotem do auta i błyskawicznie odjechał. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna ma coś do ukrycia. Ruszyli za nim w pościg. Zatrzymali volkswagena polo po kilkuset metrach.

Już początek kontroli wykazał, że siedzący za kierownicą 35-letni Krzysztof S. nie posiada prawa jazdy. Za chwilę jednak wyszedł na jaw główny powód ucieczki. Mężczyźni przewozili samochodem skradzione rzeczy. Kilka letnich męskich koszulek znajdowało się w reklamówkach, które były specjalnie przerobione i przystosowane do dokonywania kradzieży. Policjanci zabezpieczyli ubrania, przy których były jeszcze metki z okradzionych sklepów. Krzysztof S. i towarzyszący mu 26-letni Rafał J. zostali przewiezieni do komendy.

W rozmowie z policjantami zatrzymani zgodnie przyznali, że na co dzień zajmują się kradzieżami sklepowymi. Działają w jednym z centrów handlowych w Śródmieściu. Krzysztof S. i Rafał J. trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony