Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała podrabianą odzieżą

Data publikacji 11.07.2008

Ponad 100 sztuk odzieży i blisko 50 par obuwia z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm zabezpieczyli policjanci z Radomia podczas kontroli jednego z miejskich targowisk. W ich ręce wpadła też kobieta, która sprzedawała nielegalny towar. Jak twierdziła, w podróbki zaopatrywała się na warszawskim stadionie X-lecia. Policjanci oszacowali wartość zabezpieczonego towaru na ponad 23 tys. zł. Kobiecie grozi teraz nawet do 2 lat więzienia.

Przez ostatnie kilka dni policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą KMP w Radomiu prowadzili kontrole radomskich targowisk. Podczas akcji sprawdzali, czy na okolicznych bazarach nie dochodzi do handlu wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi. Wczoraj sprawdzili targowisko przy ul. Struga. Tam zatrzymali 30-latkę, która handlowała butami i ubraniami z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm produkujących odzież sportową.

Policjanci zabezpieczyli blisko 50 par butów i ponad 100 sztuk wyrobów odzieżowych. Jak szacują, wartość zabezpieczonego towaru wynosi około 23 tys. zł. Kobieta zeznała, że nielegalny towar kupiła w Warszawie na stadionie X-lecia, a następnie sprzedawała w Radomiu. Wszystko wskazuje na to, że odzież podrabiana była w Turcji.

Kobieta została już przesłuchana. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Film Handlowała podrabianą odzieżą


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Handlowała podrabianą odzieżą (format flv - rozmiar 1 MB)

Powrót na górę strony