Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Liczył na pieniądze, usłyszał zarzuty

Data publikacji 11.07.2008

Intuicja pracownika jednego z banków i natychmiastowa reakcja policjantów z warszawskiej Woli pozwoliły na zatrzymanie Zbigniewa C. 50-latek próbował na podstawie sfałszowanych zaświadczeń wyłudzić z banku 20 tys. zł. kredytu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez pruszkowską Policję.

Do zatrzymania Zbigniewa C. doszło w siedzibie banku. Mężczyzna przyszedł dopełnić formalności w celu uzyskania kredytu w wysokości 20 tys. zł. Kilka dni wcześniej, gdy mężczyzna zasięgał informacji o zasadach pożyczki, wypełnił część dokumentów, jednocześnie oświadczając, że jest pracownikiem firmy budowlanej z Warszawy. 50-latek podał dane zakładu pracy i umówił się na realizację umowy za kilka dni. Pracownik banku dokładnie sprawdził wszystkie podane informacje. Podczas ich weryfikacji nabrał wątpliwości co do wiarygodności przedstawionych danych. Poinformował o tym swych przełożonych oraz Policję.

Gdy Zbigniew C. przyszedł do banku w celu finalizacji umowy, na miejscu oczekiwali na niego stróże prawa. Mężczyzna przyznał, że chciał wyłudzić pieniądze podając nieprawdziwe dane o warunkach i miejscu zatrudnienia. Sprawdzenie w bazie danych pozwoliło na ustalenie, że jest on poszukiwany przez policjantów z Pruszkowa i komornika. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.
Powrót na górę strony