Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni z promilami

Data publikacji 11.07.2008

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali trzech nieletnich, którzy o północy na parkingu osiedlowym pili alkohol. Jak twierdzili, wódkę ukradł wcześniej jeden z nich. U dwóch nastolatków badanie wykazało około 2 promili w organizmie. Najmłodszym z biesiadników okazał się 11-latek, który miał we krwi ponad promil alkoholu. Dwóch chłopców policjanci przekazali rodzicom, a trzeciego - lekarzom miejscowego szpitala. Teraz tą sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Tuż przed północą policjanci ze Złotoryi zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców, że na parkingu osiedlowym zebrało się kilku chłopców. Jak wynikało ze zgłoszenia, młodzi ludzie hałasowali i prawdopodobnie pili alkohol. Oficer dyżurny skierował na miejsce policyjny patrol.

Funkcjonariusze zastali na parkingu grupkę nastolatków w wieku od 19 do 11 lat. Jak się okazało, jedynie najstarszy z nich był trzeźwy. Jego młodsi koledzy byli natomiast pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 16-latka ponad 2 promile, u dwa lata młodszego kolegi blisko 2 promile, natomiast u 11-latka promil alkoholu w organizmie.

Dwóch chłopców przekazano pod opiekę rodzicom. 11-latek trafił do szpitala. Jak twierdzili nieletni, jeden z nich ukradł w sklepie litr wódki. Następnie wspólnie spożyli tak zdobyty trunek. Wódkę natomiast popijali przyniesionym przez jednego z biesiadników piwem.

Jak się okazało, 16 i 14-latek obecnie przebywają na przepustkach z ośrodków młodzieżowych. Wcześniej wielokrotnie byli notowani za przestępstwa i wykroczenia. Wkrótce sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.
Powrót na górę strony