Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech mężczyzn zatrzymanych za wywożenie śmieci na teren byłej żwirowni

Data publikacji 05.04.2024

Ustalenia operacyjne doprowadziły sokołowskich policjantów pionu kryminalnego na teren jednej ze żwirowni, gdzie trzech mężczyzn samochodami ciężarowymi wywoziło śmiecie i odpady pobudowlane. Mężczyźni w wieku 37, 39 i 50 lat usłyszeli zarzuty.

Skrupulatna praca policjantów pionu kryminalnego doprowadziła do ustaleń, z których wynikało, że na terenie byłej żwirowni w powiecie sokołowskim nielegalnie składowane są odpady. Policjanci w trakcie swoich czynności kilka dni temu na gorącym uczynku zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 37, 39 i 50 lat.

Jak się okazało, na teren byłej żwirowni przywożono śmieci i odpady materiałów budowlanych, a następnie je tam zakopywano. Mundurowi ujawnili dwie ciężarówki w trakcie, gdy z jednej z nich zrzucane były odpady, a druga była przygotowywana do rozładunku. Trzej mężczyźni, którzy dokonywali tego procederu zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty oraz na jego wniosek sąd zastosował wobec nich policyjny dozór oraz poręczenia majątkowe. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone i poddane oględzinom. Na miejscu czynności wykonali również pracownicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Teraz mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

  • śmieci i odpady wyrzucone na teren żwirowni
  • śmieci i odpady wyrzucone na teren żwirowni
  • śmieci i odpady wyrzucone na teren żwirowni
  • śmieci i odpady wyrzucone na teren żwirowni
  • ciężarówka na terenie byłej żwirowni, w oddali widoczne samochody służb
Powrót na górę strony