Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Grzeczności za Kierownicą

Data publikacji 05.04.2024

5 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Grzeczności za Kierownicą. Święto jest kolejną okazją, aby dotrzeć do świadomości kierujących pojazdami i przybliżyć im problematykę bezpieczeństwa na drogach.

Uprzejmości nigdy za wiele, tym bardziej jeśli ma ona związek z bezpieczeństwem na drodze. Dzisiaj, 05.04.2024 r., obchodzimy Dzień Grzeczności za Kierownicą i dlatego przypominamy o kulturze oraz szacunku wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Choć wywodzące się z Francji święto przypada tylko raz w roku, apelujemy o to, aby kierowcy o jego idei pamiętali przez cały czas. Dzień Grzeczności za Kierownicą to także doskonały moment refleksji na temat, jak każdy z nas może poprawić bezpieczeństwo na drogach. Zawsze warto być życzliwym dla innych uczestników ruchu, unikniemy wówczas wielu denerwujących i stresujących sytuacji. Kultura jazdy to nie tylko poprawa bezpieczeństwa, ale również poprawa płynności ruchu.

O czym powinien pamiętać kulturalny kierowca? Poniżej kilka wskazówek:

  • powinien być życzliwy dla osób uczących się jeździć,
  • nie nadużywać sygnału dźwiękowego, jak również świateł drogowych, jadąc np. lewym pasem,
  • stosować „jazdę na suwak”,
  • nie parkować w miejscach przypadkowych, gdzie może to utrudniać ruch,
  • używać kierunkowskazów zgodnie z przeznaczeniem,
  • pomagać innym kierującym w awaryjnych sytuacjach, itp.

Bycie kulturalnym na drodze nic nie kosztuje, dlatego tym bardziej stosujmy się do zasad życzliwości i uprzejmości na drodze każdego dnia!

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony