Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudo-kibice zatrzymani

Data publikacji 11.07.2008

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o czynną napaść na policjanta podczas meczu piłkarskiego. To już trzeci pseudo-kibic zatrzymany w tym tygodniu przez wrocławskich funkcjonariuszy podejrzany o zakłócenie porządku publicznego podczas imprezy masowej lub po niej. Do chwili obecnej zatrzymanych zostało już 19 osób.

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali kolejnego pseudo-kibica, 31-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o zakłócenie porządku publicznego podczas imprezy masowej i czynną napaść na policjanta. Jest to już trzeci chuligan, który wpadł w ręce policjantów w tym tygodniu. W sumie do tej pory zatrzymali już 19 osób w wieku od 15 do 31 lat. W trzech przypadkach sprawy trafiły do sądu w związku z czynną napaścią na policjanta, natomiast pozostałe rozpatrywane były przez sąd grodzki. Dwie osoby trafiły do aresztu, natomiast wobec pozostałych orzeczone zostały kary grzywny w wysokości 1000 złotych i 2-letni zakaz stadionowy.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Dziś policjanci doprowadzą 31-letniego mężczyznę do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego.
Powrót na górę strony