Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwie zakończyły się nocne poszukiwania 31-letniej kobiety z Nowego Targu

Data publikacji 05.04.2024

W akcji poszukiwawczej udział brali policjanci, ratownicy GOPR oraz członkowie PGPR z Czarnego Dunajca oraz Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Bańskiej Niżnej. Zaginiona, po północy została odnaleziona na terenie Nowego Targu, a następnie przekazana pod opiekę specjalistów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach.

W czwartek 4 kwietnia br. około godziny 22.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 31-letniej kobiety będącej kryzysie. Po ustaleniu szczegółowych informacji natychmiast podjęto działania poszukiwawcze. Dla policjantów nowotarskiej komendy ogłoszono alarm. Do działań zaangażowano także Nieetatową Policyjną Grupę do Działań Poszukiwawczych działającą przy nowotarskiej komendzie, a także ratowników GOPR oraz ratowników z Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Czarnego Dunajca i Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej Bańska Niżna. Cześć osób została skierowana w rejon Gorców, a pozostali przeszukiwali teren miasta Nowy Targ. Na szczęście kobieta utrzymywała kontakt ze znajomymi. Około godziny 1.00 w nocy odnalazła się i została przekazana pod opiekę specjalistów.  

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc w prowadzonych poszukiwaniach, które zakończyły się szczęśliwie.

Pamiętajmy, żeby w sytuacji kryzysowej nie pozostawać ze swoimi problemami samemu i szukać pomocy oraz wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej: 502 857 358.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony