Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie wykazał się obywatelską postawą godną naśladowania

Data publikacji 08.04.2024

Policjant Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji w czasie wolnym od służby, wykazał się spostrzegawczością i zabezpieczył na Drodze Krajowej nr 7 zgubiony portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi.

Do zdarzenia doszło w piątek, 5 kwietnia 2024 r. na drodze krajowej nr 7. Około godz. 13.00 policjant jechał swoim prywatnym samochodem drogą z Warszawy do Kielc. W pewnym momencie w okolicach Suchedniowa zauważył na poboczu czarny przedmiot oraz unoszące się nad powierzchnią asfaltu banknoty.

Funkcjonariusz upewniwszy się, że zatrzymanie pojazdu jest bezpieczne zjechał na pobocze. Następnie zabezpieczył kilkanaście banknotów rozrzuconych po drodze oraz portfel z zawartością dokumentów i kolejnych pieniędzy. Łącznie udało się odnaleźć pieniądze w kwocie 1120 PLN. W związku z faktem, iż portfel znajdował się kilkaset metrów od wyjazdu ze stacji paliw, najprawdopodobniej został nieumyślnie pozostawiony przez właściciela na dachu pojazdu.   

Funkcjonariusz niezwłocznie udał się na najbliższy komisariat policji celem przekazania zabezpieczonych rzeczy tamtejszym policjantom skąd następnie, zgodnie z obowiązującymi procedurami, zostaną one przekazane właścicielowi.

Policjant na co dzień pełni służbę jako oficer dyżurny Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, gdzie bardzo często, współpracując z zagranicznymi funkcjonariuszami w ramach organizacji Interpol, pomaga obywatelom Polski i innych krajów, zazwyczaj w sytuacjach ratowania zagrożonego życia i zdrowia ludzkiego. Jak widać policjantem jest się zawsze, a hasło “Pomagamy i Chronimy” nie jest tylko pustym frazesem.

BMWP KGP

Powrót na górę strony