Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11-latka będąc pod opieką pijanej matki wjechała rowerem w samochód

Data publikacji 09.04.2024

Policjanci interweniowali wobec 11-latki, która rowerem wjechała w zaparkowany samochód i uszkodziła reflektor. Matka, która w tym czasie miała sprawować nadzór rodzicielski nad małoletnią była nietrzeźwa - miała ponad 2 promile alkoholu. W tym zdarzeniu dziecko na szczęście nie poniosło żadnych obrażeń. Sprawa trafiła na policję a o sytuacji zostanie poinformowany sąd rodzinny.

W sobotę, 6 kwietnia br. policjanci wydziału ruchu drogowego przyjechali na interwencję do gminy Olkusz, gdzie według zgłoszenia dziewczynka wjechała rowerem w zaparkowany przy jednej z posesji samochód i uszkodziła w nim tylny reflektor. Potwierdzeniem tego zdarzenia było nagranie z monitoringu pochodzące od właściciela uszkodzonego pojazdu.

Policjanci ustalili tożsamość dziecka i udali się do miejsca zamieszkania dziewczynki. W domu mundurowi zastali dziewczynkę oraz jej matkę i babcię. W rozmowie z matką wyczuli alkohol. Przeprowadzone przez nich badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwa była również babcia dziecka. 11-latka przyznała się, że kierowała rowerem i uszkodziła pojazd sąsiada.

Na szczęście dziecko nie odniosło żadnych obrażeń. 11-latka została przekazana pod opiekę rodziny a sprawa trafiła na policję. Teraz funkcjonariusze będą ustalać czy matka swoim zachowaniem dopuściła się zaniedbań nad córką w nadzorze rodzicielskim, czego też skutkiem była kolizja. O tej sytuacji zostanie poinformowany również sąd rodzinny.

(KWP w Krakowie / kc)

Powrót na górę strony