Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pyrzycki kryminalny będąc poza służbą udzielał pomocy poszkodowanemu w wypadku motocykliście

Data publikacji 10.04.2024

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z pyrzyckiej komendy i profesjonalnemu działaniu ratujących życie i zdrowie uczestników wypadku, pomoc dotarła na czas.

Policjanci z wydziału kryminalnego pyrzyckiej jednostki podczas wykonywania czynności służbowych otrzymali informację o wypadku drogowym, w którym uczestniczyli kierujący trzech pojazdów tj. samochodu marki Renault Megane, ciągnika rolniczego marki MTZ oraz motocykla marki BMW. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, dojeżdżając tam jako pierwsi. Po chwili dojechał do nich policjant wydziału kryminalnego KPP w Pyrzycach, który miał dzień wolny od służby.

Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego i zaczęli udzielać pomocy uczestnikom zdarzenia. Mężczyźnie leżącemu na poboczu sprawdzono funkcje życiowe, był przytomny ale uskarżał się na ból stopy. Policjant, który przyjechał na miejsce w czasie wolnym od służby, podczas badania fizykalnego stwierdził, że poszkodowany traci dużo krwi. Policjant natychmiast przystąpił do działania i rozpoczął czynności ratunkowe. Z rozerwanej koszulki wykonał opasę uciskową tzw. stazę i założył ją rannemu motocykliście. Asystował mu jeden z kryminalnych. Funkcjonariusze cały czas monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego do momentu przybycia na miejsce Zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Natomiast pozostali policjanci cały czas zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz udzielili pomocy drugiemu mężczyźnie, który uskarżał się na ból ręki.

Kierujący motocyklem, który doznał obrażeń nogi został przetransportowany LPR do Szpitala w Szczecinie.

Jest to kolejny przykład kiedy policjanci sumiennie wypełniają rotę ślubowania ratując ludzkie życie.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony