Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przykład zawsze idzie z góry...

Data publikacji 10.04.2024

Przedstawiciele kierownictwa śląskiej Policji wykazali się czujnością oraz zaangażowaniem po służbie i ujęli 47-letniego pijanego kierowcę. Na terenie powiatu bielskiego mundurowi zauważyli, jak idący chwiejnym krokiem mężczyzna wsiada do samochodu i zaczyna odjeżdżać. Policjanci ruszyli za nim i uniemożliwili mu dalszą jazdę...

We wtorek wieczorem, 9 kwietnia 2024 r.  przedstawiciele kadry kierowniczej śląskiej Policji mł. insp. Marcin Kasyk Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku oraz mł. insp. Krzysztof Kazek Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali pijanego kierowcę.
Mundurowi zauważyli, jak w kierunku zaparkowanego samochodu chwiejnym krokiem idzie mężczyzna, który wsiada do auta i zaczyna odjeżdżać. Policjanci od razu ruszyli w jego kierunku, podbiegli do ruszającego z miejsca pojazdu i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Stróże prawa wezwali na miejsce policyjny patrol, który sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało, 47-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Taka postawa mundurowych po służbie stanowi przykład zaangażowania i potwierdza słowa, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, a troska o bezpieczeństwo innych jest dla każdego policjanta priorytetem.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony