Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste przywitanie ze sztandarem jednostki nowego Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach

Data publikacji 11.04.2024

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego szefa pyrzyckich policjantów nadkom. Szymona Szymoniaka Na nowe stanowisko wprowadził go Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Szymon Sędzik.

W czwartek (11 kwietnia) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach odbyła się ceremonia wprowadzenia nowego szefa pyrzyckich policjantów i symboliczne powitanie ze sztandarem jednostki. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym.
W uroczystej zbiórce uczestniczyli przedstawiciele samorządów m.in. Pan Stanisław Stępień – Starosta Pyrzycki, Pni Marzena Podzińska – Burmistrz Pyrzyc, a także wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu pyrzyckiego, prokuratorzy rejonowi, dowódcy i komendanci służb mundurowych, przedstawiciele urzędów i współpracujących instytucji,  przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. Zachodniopomorskiego oraz NSZZ Pracowników Policji Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego w Szczecinie i Pyrzyckiego Koła Emerytów Policyjnych, a także kadra kierownicza średniego szczebla KPP w Pyrzycach oraz funkcjonariusze i pracownicy KPP w Pyrzycach.
Podczas ceremonii Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Szymon Sędzik wręczył nadkom. Szymonowi Szymoniakowi rozkaz personalny o powołaniu go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach, następnie nastąpiło przywitanie się ze sztandarem jednostki oraz złożenie meldunku o gotowości objęcia obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach.
Następnie Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Szymon Sedzik wręczył  podinsp. Sebastianowi Dudkowi rozkaz personalny o powołaniu go na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach.
Po oficjalnej części nadszedł czas na przemówienia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, Starosty Pyrzyckiego i Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach.

Szef zachodniopomorskich policjantów złożył  gratulacje  Komendantowi Powiatowemu Policji w Pyrzycach i jego Zastępcy z okazji powołania na stanowiska i życzył im  wielu powodów do satysfakcji, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i osobistej, niezachwianej wiary w słuszność podejmowanych decyzji, a także, by każdy kolejny dzień ich służby był inspiracją dla nowych przedsięwzięć oraz napełniał energią i motywacją do działania.

Insp. Szymon Sędzik podkreślił w swoim wystąpieniu, „...cieszę się, że szeregi kadry kierowniczej Policji garnizonu zachodniopomorskiego powiększyły się o kolejnych doświadczonych i profesjonalnych oficerów. Przyjmujecie swoje nowe obowiązki w okresie pełnym wyzwań dla całej polskiej Policji i wierzę, że w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie oraz ogromną wiedzę, z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem, stawicie im czoła i zawsze będziecie pamiętać, że pełnicie służbę w formacji, która przede wszystkim dba o dobro obywateli i ich bezpieczeństwo”.

Nadkomisarz Szymon Szymoniak jest oficerem z 20 letnim stażem służby w Policji. Karierę zawodową rozpoczynał od stanowiska policjanta Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Przeszedł pełną drogę awansu, pełnił służbę między innymi w ówczesnym Centralnym Biurze Śledczym Policji Zarządu w Szczecinie oraz w Sztabie Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Nadkomisarz Szymon Szymoniak od 2021 roku do dnia 17 stycznia 2024 r. pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, następnie zostały jemu powierzone obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach.


zespół prasowy KWP w Szczecinie

  • Uroczyste przywitanie ze sztandarem jednostki nowego Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach
  • Uroczyste przywitanie ze sztandarem jednostki nowego Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach
  • Uroczyste przywitanie ze sztandarem jednostki nowego Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach
  • Uroczyste przywitanie ze sztandarem jednostki nowego Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach
Powrót na górę strony