Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne poszukiwania zaginionego zakończone sukcesem

Data publikacji 11.04.2024

Rypińscy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który był w kryzysie emocjonalnym. Wspólnie z tamtejszymi mieszkańcami, podczas przeczesywania lasu, natrafili na zaginionego już po godzinie od zgłoszenia, a następnie eskortowali do szpitala. Działania rypińskich policjantów kolejny raz pokazały ich zaangażowanie i zdecydowaną reakcję na potrzeby obywateli.

W minioną niedzielę, 7 kwietnia br. około godziny 18.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki gm. Rogowo, że nie ma kontaktu ze znajomym, który wcześniej w rozmowie telefonicznej poinformował ją, że chce targnąć się na swoje życie i pożegnał się.

Po otrzymaniu tej informacji dyżurny policji wysłał na miejsce policjantów, którzy biorąc pod uwagę różne hipotezy, rozpoczęli poszukiwania. Do działań został także skierowany przewodnik z psem służbowym oraz policjant z dronem.

Funkcjonariusze, na podstawie zebranych informacji, wytypowali kierunek trasy, którą mógł oddalić się zaginiony. Wspólnie z przybyłymi na miejsce mieszkańcami podzielili się na grupy i zaczęli przeczesywać las. Jak się okazało ich założenie było słuszne, bo po przejściu kilkuset metrów, zespół dzielnicowych z Rogowa i Rypina oraz jeden z mieszkańców natrafili na leżącego w krzakach mężczyznę.

Policjanci doprowadzili mężczyznę do radiowozu i nie tracąc ani chwili wyjechali naprzeciw karetce pogotowia, która była już w drodze. Po przekazaniu mężczyzny ratownikom, policjanci nadal pilotowali karetkę pogotowia do szpitala w Rypinie. Tam trafił pod opiekę lekarzy i pozostał na obserwacji.

Działania rypińskich policjantów kolejny raz pokazały ich zaangażowanie i zdecydowaną reakcję na potrzeby obywateli. Zaginiony mężczyzna został odnaleziony już po godzinie poszukiwań od zgłoszenia.  

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy?

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Film Policyjne poszukiwania zaginionego zakończone sukcesem

Pobierz plik Policyjne poszukiwania zaginionego zakończone sukcesem (format mp4 - rozmiar 9.82 MB)

Powrót na górę strony