Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo 23-latek zatrzymany przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej

Data publikacji 12.04.2024

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od początku lutego 2024 roku prowadzili śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w sprawie zabójstwa, do którego doszło w jednym z pustostanów na terenie Gdańska. Praca policjantów pozwoliła na wytypowanie mężczyzny podejrzanego o popełnienie tej zbrodni i doprowadzenie go przed wymiar sprawiedliwości.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od początku lutego bieżącego roku prowadzili śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. Sprawa dotyczyła zabójstwa 43-letniego obywatela Ukrainy w jednym z pustostanów na terenie Gdańska. Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznany jeszcze wtedy sprawca najpierw za pomocą przewodu elektrycznego udusił 43-latka, a następnie podpalił pustostan uciekając z miejsca zdarzenia.

Ustalenie tożsamości 43-latka, z uwagi na rozległe poparzenia ciała było bardzo trudne. W tym przypadku pomocne okazały się badania DNA w oparciu o próbki pobrane od rodziny zmarłego. Policjanci dzięki szczegółowej analizie materiału potwierdzili jego tożsamość.

Szczegółowa i skrupulatna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy ustalali świadków zdarzenia i przeglądali zapisy z kamer monitoringu pozwoliły na ustalenie tożsamości 23-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. Na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku, w poniedziałek, 23-latek został zatrzymany i doprowadzony przed wymiar sprawiedliwości.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa oraz uszkodzenia mienia o znacznej wartości.  Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratury trafił na 3 miesiące do aresztu.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony