Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepsi policjanci ruchu drogowego na Mazowszu - wyłonieni

Data publikacji 12.04.2024

Sierż. Piotr Popławski z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz mł.asp. Agata Sławińska z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w ogólnopolskim finale "Policjant Ruchu Drogowego", który w czerwcu odbędzie się w garnizonie wielkopolskim Policji. Od środy (10.04) trwały eliminacje wojewódzkie. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych.

Nad organizacją zawodów i ich sprawnym przebiegiem czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Po części oficjalnej, 29 mazowieckich funkcjonariuszy rozpoczęło zmagania o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta mazowieckiej „drogówki”. Musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w 6 konkurencjach.

W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa mundurowi zmierzyli się w strzelaniu z broni służbowej, a następnie pokaz swoich umiejętności zaprezentowali podczas kierowania ruchem drogowym na jednym z radomskich skrzyżowań. W kolejnym etapie eliminacji w teście musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze. Następnego dnia zawodnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Po wszystkich konkurencjach komisja wyłoniła finalistów. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się dzisiaj (12.04) w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Najlepszym gratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Paweł Herbuś oraz wice przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów asp. szt. Tomasz Stopa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciężkowski, członek Zarządu Automobilklubu Radomskiego Artur Dziwirk oraz przedstawicielka Automobilklubu Radomskiego Agnieszka Domagała.

I miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie – sierż. Piotr Popławski;

II miejsce zajęła mł.asp. Agata Sławińska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Grójcu:

III miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie – sierż. szt. Krzysztof Majewski

Teraz dwoje  najlepszych mazowieckich funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim.

W poszczególnych konkurencjach najwyższe wyniki uzyskali:

w konkurencji K-1 wiedza z przepisów prawa – mł. asp. Agata Sławińska KPP w Grójcu;

w konkurencji K-2 strzelanie z broni służbowej – st. sierż. Patryk Kudlak KPP w Makowie Maz.;

w konkurencji K-3 kierowanie ruchem drogowym –  asp. Przemysław Bukowski KPP w Sierpcu;

w konkurencji K-4 jazda sprawnościowa motocyklem służbowym – sierż. Piotr Popławski z KPP w Sochaczewie;

w konkurencji K-5 jazda sprawnościowa samochodem służbowym – asp. Albin Błaszczyk KPP w Białobrzegach;

w konkurencji K-6 udzielanie pierwszej pomocy – st. post Rafał Tworzowski KMP w Radomiu


Wszystkim gratulujemy!
 

Film Najlepsi policjanci ruchu drogowego na Mazowszu - wyłonieni

Opis filmu: Najlepsi policjanci ruchu drogowego na Mazowszu - wyłonieni

Pobierz plik Najlepsi policjanci ruchu drogowego na Mazowszu - wyłonieni (format mp4 - rozmiar 29.16 MB)

Powrót na górę strony